Ładowanie Wydarzenia

Weź udział w 6. Bieg Pamięci Sybiru!

10 lutego @ 8:00 am - 29 lutego @ 5:00 pm
  • To event minęło.

Weź udział w 6. Bieg Pamięci Sybiru!

Trwają zapisy na 6. Bieg Pamięci Sybiru, który odbędzie się w trzech formach: stacjonarnie w Białymstoku i Wrocławiu oraz wirtualnie na całym świecie.

Bieg Pamięci Sybiru to nocny bieg na 5 km, impreza łącząca sport i upamiętnienie polskich obywateli zsyłanych (w czasach carskich) i deportowanych (przez władze sowieckie) w głąb Rosji, później Związku Sowieckiego. Odbywa się zawsze w lutym, aby przypomnieć, że 10 lutego 1940 roku miała miejsce pierwsza masowa akcja deportacji obywateli polskich z terenów zajętych przez Sowietów.

Imprezę organizują Muzeum Pamięci Sybiru i Fundacja Białystok Biega.

Bieg od 2019 r. realizowany jest stacjonarnie w Białymstoku, a od 2023 – także we Wrocławiu, w którym po II wojnie światowej zamieszkało wielu byłych mieszkańców Kresów doświadczonych pobytem na Sybirze.

Co roku można wziąć udział w edycji wirtualnej, trwającej aż do końca lutego i umożliwiającej udział osobom mieszkającym w dowolnym miejscu na świecie, a także tym o słabszej kondycji (w tej formule dystans można przebiec lub przejść we własnym tempie).

W tym roku impreza odbędzie się w Białymstoku 10 lutego w Lesie Turczyńskim, a we Wrocławiu, w Lesie Osobowickim, w sobotę 17 lutego. W obu lokalizacjach start o 18.00.

Bieg wirtualny będzie trwał od 10 do 29 lutego.

Jak zawsze na trasie biegów stacjonarnych pojawią się nastrojowe aranżacje, które tak cenią i chwalą co roku uczestnicy imprezy. Na każdego zarejestrowanego uczestnika czekać będzie pakiet startowy, a dla tych, którzy ukończą bieg – pamiątkowy medal prezentujący kolejny z eksponatów Muzeum Pamięci Sybiru.

Na Bieg można się zarejestrować na stronie www.biegpamiecisybiru.pl/rejestracja

Details

Start: 10 lutego @ 8:00 am
End: 29 lutego @ 5:00 pm